09.02.2011

Program antytytoniowy dla dzieci przedszkolnych "Czyste powietrze wokół nas"

Program edukacji antynikotynowej dla dzieci przedszkolnych "Czyste powietrze wokół nas" jest realizowany w naszej placówce od 2009 roku. Obejmuje on dzieci z najstarszych grup wiekowych. Program ten umożliwia wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności budzenia w sobie reakcji w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

W wyniku zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, zaczęły zastanawiać się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa.

Efektem były prace plastyczne dzieci, jakże piękne, różnorodne, świadczące o ich wielkiej wrażliwości, które brały udział                                w miedzyprzedszkolnym konkursie „Czyste powietrze- zdrowy człowiek”.

Komisja konkursowa w składzie pani Marii Wójcik przedstawiciel Sanepidu, pani Bożena Gromadzka nauczyciel Miejskiego Zespołu Szkół oraz pani Małgorzata Motek dyrektor naszego przedszkola wyłoniły następujących laureatów konkursu:

W kategorii 5-latków
I miejsce Martynka Wszoła z Samorządowego Przedszkola Nr 2
II miejsce Adrian Smutek z Samorządowego Przedszkola Nr 3
III miejsce Bartek Pysiewicz z Samorządowego Przedszkola Nr 3

W kategorii 6-latków
I miejsce Karolinka Geroch z Samorządowego Przedszkola Nr 3
II miejsce Nikola Lekan z Samorządowego Przedszkola Nr 3
III miejsce Jakub Niemiec z Samorządowego Przedszkola Nr 3

Autorzy zwycieskich prac otrzymały dyplomy oraz indywidualne nagrody rzeczowe.

A. Momot