17.0.2010

Przedszkolaki zdrowe ząbki maja bo o nie dbają - spotkanie przedszkolaków z lekarzem stomatologiem panią Ewą Fedak.

Pani stomatolog swoją wizytę rozpoczęła u dzieci najmłodszych. Opowiedziała maluchom, jak dbać o ząbki i higienę jamy ustnej. Wyjaśniła, co robić, aby ząbki jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając do wizyt w gabinecie i ucząc prawidłowego mycia ząbków.

Starsze grupy dzięki uprzejmości Pani doktor mogły spędzić trochę czasu w gabinecie stomatologicznym. Starszaki miały okazję zapoznać się z wyglądem i wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, a przede wszystkim przekonać się na własnej skórze jak przebiega wizyta u dentysty, Pani zaprezentowała przedszkolakom jak prawidłowo myć ząbki na dużym plastikowym modelu szczęki i za pomocą szczotki. Każde dziecko mogło także poćwiczyć na tej pomocy naukowej.
Na koniec spotkania Pani stomatolog dała w prezencie każdemu dziecku pastę do zębów i przykazała, aby każdy codziennie dokładnie szorował swoje ząbki .
Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że spotkanie ze stomatologiem bardzo im się podobało i obiecały zawsze dbać o swoje ząbki.

Zorganizowany został również konkurs plastyczny pt: „Zdrowe żeby mamy, bo o nie dbamy?" którego przewodniczącą była Pani Ewa Fedak - lekarz stomatolog.

Po obradach komisja przyznała następujące miejsca:
KATEGORIA 3-4 latki
I miejsce - Jagoda Salitra gr. I
II miejsce - Zuzanna Bielak gr. IV
III miejsce - Wiktoria Dudek gr. II

KATEGORIA 5-6 latki
I miejsce - Magdalena Sprysak gr. VII
II miejsce - Arkadiusz Kordas gr. VI
III miejsce Martynka Kudełka gr. VIII

Autorzy zwycięskich prac otrzymali dyplomy oraz indywidualne nagrody rzeczowe.

Prace dzieci można obejrzeć w gabinecie stomatologicznym Pani Ewy Fedak.

A Momot.