12.09.2011

Spotkanie z policjantami

12.września 2011 r. gościliśmy w naszym Przedszkolu przedstawicieli Miejskiej Komendy Policji z Biłgoraja. Panowie policjanci wygłosili prelekcję na temat „Bezpieczna droga do przedszkola”. Głównym tematem spotkania było poznanie zawodu policjanta jak również przybliżenie dzieciom zasad bezpieczeństwa nie tylko w domu, ale przede wszystkim poza domem.

Co zrobić, gdy ktoś się zgubi, po co w samochodach foteliki, dlaczego dziecko powinno znać swój adres, jak zachowywać się przy przechodzeniu przez jezdnię, co to jest mandat, do czego służą kajdanki– to tylko niektóre sprawy, które interesowały dzieci podczas wizyty policjanta w naszym przedszkolu. W czasie spotkania dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i w czasie zabawy na podwórku. Podzieliły się też chętnie z policjantami informacją o wszelkich wykroczeniach, jakie popełniają rodzice w czasie jazdy samochodem – nadmierna prędkość czy jazda bez pasów nie umyka bowiem ich uwadze. Same obiecały przestrzegać zasad i dbać o własne bezpieczeństwo. Panowie policjanci opowiadali dzieciom o ograniczonym zaufaniu do obcych, uczyli, jak skutecznie obronić się przed psem, przyjmując bezpieczną pozycję „na żółwia” Ponadto zapoznały się z podręcznym sprzętem każdego policjanta. Największym zainteresowaniem maluchów cieszył się radiotelefon i kajdanki.. Tego typu spotkania pomagają zrozumieć dzieciom na czym polega ciężka i ofiarna praca policjantów, jak również uczą zasad bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za poświęcony nam czas!