11.09.2015

Spotkanie z policjantami

W piątek 11.09. 2015r. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów z Rejonowej Komendy Policji w Biłgoraju. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w drodze do przedszkola, przypominali, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba itp. Funkcjonariusze przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Najwiekszym jednak zainteresowaniem cieszyły sie opowiadania o codziennej pracy policjantów oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszami. Policjant będzie kojarzył się im jako osoba, której nie należy sie bać, i do której można zwrócić się o pomoc.