02.11.2015

Wycieczka na cmentarz

Dzień Zaduszny to dobra okazja do rozmów na temat przeszłości i historii, kultywowania naszej tradycji, na wspominanie tych, którzy od nas odeszli. To również czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych oraz na odwiedzenie cmentarza. Dlatego 2 listopada dzieci z najstarszych grup wiekowych wybrały się na spacer na pobliski cmentarz. Przedszkolaki zostały poinformowane, jak należy zachować się w tym szczególnym miejscu - miejscu zadumy i hołdu dla wszystkich zmarłych.

Korzystając z pięknej pogody dzieci spacerowały cmentarnymi alejkami, oglądały odświętnie przystrojone groby, zapaliły znicze oraz pomodliły się w intencji zmarłych. Wszyscy spędzili czas na cmentarzu w atmosferze ciszy i skupienia.