Wakacje w przedszkolu

Pierwszy tydzień wakacji za nami. Przedszkolaki z naszego przedszkola spędziły go aktywnie w zgodzie z naturą i tradycją. Były zatem gry i zabawy na świeżym powietrzu, dyskoteka i grill. Ale to nie wszystko... Dzieci z grup starszych miały ponadto okazję odwiedzić wspaniałe miejsce, wybrały się bowiem do „Zagrody Roztocze” w Obszy. Piękne konie, sympatyczny kuc, staw rybny, punkt graniczny dawnych zaborów, skansen to tylko niektóre z atrakcji, zaoferowanych nam przez uroczego gospodarza - Pana Henryka.

Wielką frajdą dla wszystkich była przejażdżka konno i rywalizacja w „prawdziwej kręgielni”. Zaś punktem kulminacyjnym pobytu - warsztaty kulinarne kuchni tradycyjnej, gdzie pod okiem prawdziwego szefa kuchni dzieci uczyły się tradycyjnego sposobu wyrobu masła i wypieku „pieroga biłgorajskiego”. Jakże inaczej smakuje własnoręcznie przygotowane pożywienie przekonali  się wszyscy zajadając się ciepłym pierogiem z prawdziwym wiejskim masełkiem a apetyty dopisywały rewelacyjnie nawet „niejadkom”. Pomimo wietrznej pogody dobry humor nikogo nie opuszczał.