24.10.2019 r.

Dogoterapia

W czwartek odwiedził nas Pan Grzegorz Kubik – dogoterapeuta, alpakoterapeuta, hipoterapeuta - wraz ze swoim psem terapeutycznym. Każda grupa osobno brała udział w zajęciach z pieskiem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, a także jak się zachować gdy pies zaatakuje. Miały też okazję zapoznać się z psem, oswoić się z czworonogiem, głaskać go, czesać, przytulać. Dotykały jego sierści i potrafiły określić czy jest miękka, długa czy krótka, mogły dokładnie obejrzeć jego oczy, łapy, uszy, ogon. Dogoterapia pozwala stymulować działania kilku zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie Naszych wychowanków. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.