20.12.2019 r.

JASEŁKA w przedszkolu

Coroczną tradycją Naszego przedszkola jest przygotowywanie przez ,,starszaki” Jasełek. Wiele dni wcześniej dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek, a nauczycielki przygotowały różnorodne stroje i dekoracje. Zgodnie z tradycją ,, Jasełka” oglądane są przez całą społeczność przedszkola (dzieci i pracowników) a następnie wszyscy wspólnie śpiewają kolędy oraz dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. Takie uroczyste spotkanie odbyło się w piątek – 20.12.2019 r. W takich chwilach emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia. Nasze przedszkolaki przedstawiły również ,,Jasełka” podczas uroczystego spotkania Rady Miasta Biłgoraj w Urzędzie Miasta – relacja foto na stronie: www.bilgoraj.com.pl w artykule ,,Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraj”