29.01.2010

Teatrzyk w przedszkolu

Aktorzy Teatru ,,Horyzont” przedstawili opowieść o smutnym Jeżyku, który martwi się tym, że dzieci go nie lubią bo nie jest milutkim i mięciutkim zwierzątkiem lecz posiadaczem ostrych i kłujących kolców. W tym czasie spotyka leśnego czarownika - chochlika, który obiecuje mu pomóc. Jednak Tuptuś nie wie, że jest to podstęp. Za sprawą czarodziejskiego eliksiru zamienia go w mięciutkiego baranka. Przemiana sprawiła, że Jeżyk wpada w ogromne tarapaty. Na szczęście wszystko dobrze się kończy. Bohater odzyskuje swoją dawną postać i pewność, że kolce, które go chronią, są najwspanialszym „futerkiem”!

Treść bajki uświadamia dzieciom, że nie zawsze to co ładne jest dobre, że największą wartością posiadanych rzeczy jest ich funkcjonalność a nie moda, wygląd lub marka.