17.04.2020 r.

Dzieci w domu gr. VII

DZIECI Z GR. VII

Pani Bożenka serdecznie Was pozdrawia

i życzy wszystkim zdrowia i zaspokajania swojej ciekawości poznawczej w różnorakiej działalności.

Pragnie podzielić się z Wami otrzymanymi zdjęciami jak Ola i Asia pielęgnują rośliny.

Drodzy Rodzice!

Zachęcanie dzieci do prac w ogrodzie, tak jak i do innych obowiązków ma wiele zalet. Poza sumiennością uczy również obcowania z przyrodą i docenienia otaczającego świata, a przede wszystkim uczy cierpliwości – bo długo trzeba czekać aż roślinka urośnie, dojrzeje. W dzisiejszym świecie, gdzie wszystko dostępne jest „od ręki” wydaje się to bardzo ważne.

Jeśli mieszka się w bloku to można swoje pociechy zachęcić też do pielęgnowania roślinności na balkonie lub założyć ,, domowy ogródek” w doniczkach na parapecie okna. W każdym rodzaju ogródka maluchy mogą obserwować cykl życia rośliny oraz fakt, że natura ma swój rytm: od wysiewu nasionek wiosną, poprzez śledzenie jej regularnego rozwoju aż po obumieranie jesienią.

Warto uświadomić maluchy, że w ogrodzie nie wszystko będzie toczyło się tak jak sobie to zaplanowaliśmy – zdarzają się problemy - czasami zwierzęta mogą rozkopać grządki, a robactwo zniszczyć plony.

A najważniejsze- każdy kontakt z przyrodą sprawia przyjemność!