29.09.2023 r.

Bezpieczni na drodze

W ostatnich dniach września dzieci z gr. VI poznawały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, co praktykowały w sali oraz podczas spaceru na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Wyklejały z kolorowego papieru sygnalizator świetlny. Poznawały wybrane znaki drogowe. Uczyły się rozróżniać kolory oraz kształty koła, trójkąta i prostokąta. Segregowały i liczyły różne pojazdy. Zostały wyczulone na zagrożenia podczas omawiania historyjki obrazkowej ,,Uwaga, wypadek!”. Malowały wspólnie makietę samochodu policyjnego, którą wykorzystano w zabawie tematycznej oraz do zrobienia zdjęć pamiątkowych. Wszystkie zabawy sprawiały, że dzieci bardzo aktywnie się w nie angażowały.