10.11.2023 r.

Moja ,,Mała i duża Ojczyzna"

Wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat. Już w najmłodszej grupie przedszkolnej można budzić przywiązanie do ojczyzny, do swego miasta, uczyć dostrzegać jego piękno, słowem kształtować uczucia, z których po latach zrodzić się może prawdziwy patriotyzm. Na etapie przedszkolnym pojawiają się elementy wiedzy na temat Ojczyzny. Są to treści dla dzieci odległe i trudne, dlatego edukację patriotyczno- regionalną należy rozpocząć od umacniania więzi z rodziną, z przedszkolem, miejscem zamieszkania oraz najbliższymi okolicami. Przechodząc od tego prostego patriotyzmu do coraz szerszego związanego z obrzędami, zwyczajami, symboliką narodową – uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakiem, uczymy miłości do Ojczyzny.

,, Dom, rodzina i przedszkole

to Ojczyzna moja mała.

Dalej jest Ojczyzna Duża,

ukochana Polska cała.