Międzynarodowy Dzień Pizzy

W 2024 r. tuż po Tłustym Czwartku czyli 9 lutego wypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Większość z nas uwielbia pizzę. Co do tego na pewno nie ma wątpliwości. To popularne danie zasługuje więc bezsprzecznie na swoje własne święto.

Obecnie możemy wyróżnić dwie grupy zwolenników pizzy. Pierwsza zajada się pizzą w wariancie amerykańskim i eksperymentuje z różnymi smakami sosów, druga grupa znacznie chętniej sięga po to danie w tradycyjnej odsłonie na cienkim cieście, z dodatkiem oliwy zamiast sosów.

A jaka jest Wasza ulubiona pizza? To pytanie zadaliśmy naszym przedszkolakom. Odpowiedzą na nie było wykonanie swojej ulubionej pizzy na kilka sposobów. Były pizze papierowe, plastelinowe, labirynty. Ale najwięcej radości zapewniła dzieciom degustacja pysznej pizzy w porze podwieczorku.