Walentynki

14 luty to Dzień Św. Walentego patrona osób zakochanych, potocznie zwane "Walentynkami". Dzieci w trakcie zajęć poświęconych temu świętu zapoznają się z definicją słów ''miłość'' i ''przyjaźń'', a także tym, co oznacza wyrażenie ''kocham Cię''. Uczą się rozumieć te pojęcia i stosować je w odpowiednich sytuacjach. Przy okazji mają możliwość powiedzenia miłych słów swoim koleżankom lub kolegom!  W dodatku zapoznają się z samą tradycją Walentynek, genezą jej powstania oraz towarzyszącym jej różnym charakterystycznym dla niej inicjatywom. Walentynki w przedszkolu przewidują także wspólne zabawy, które wspaniale integrują!

W naszym przedszkolu każda grupa świętowała we własnym gronie. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m. in. szukały drugiej połówki serca oraz układały odpowiednią ilość serduszek, doskonaląc przy tym umiejętności matematyczne, bawiły się podczas zajęć ruchowych do piosenki "Walentynka".Było też walentynkowe kodowanie na dywanie. Wykonały również pracę plastyczną – „Najpiękniejsze serduszko walentynkowe” oraz laurki, które następnie wręczyły swoim kolegom i koleżankom z grupy. Na zakończenie dzieci z gr. III zjadły pyszne lizaczki w kształcie serduszek przyniesione przez Wiktorię. Dzisiejszy dzień dostarczył wszystkim wiele radości i emocji.