Dzień Dinozaura

26 lutego to Dzień Dinozaura. Był on okazją do podjęcia cyklu tematów związanych z prehistorią. Dzieci poznawały historię dinozaurów, dowiedzały się kiedy żyły, czym się odżywiały,  jak wyglądały i jak się nazywały. Rozmawiały na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonywały "wykopalisk", dzięki którym zobaczyły jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Przedszkolaków odwiedził również niezwykły gość - dinozaur Dinuś, który wesoło bawił się z maluszkami proponując im ciekawe zajęcia. Dzieci bawiły się przy piosence i skakały po kamieniach, dobierały szkielet do odpowiedniego dinozaura, sprawdzały przy pomocy latarki czym żywią się dinozaury, obserwowały co się wykluje z balonowego jajka itd. Nie zabrakło także wybuchu wulkanu, który spowodował wyginięcie dinozaurów. Przedszkolaki przynosiły również zbiory własnych dinozaurów chętnie dzieląc się nimi podczas wspólnych zabaw. Wykonywały także różnorodne prace plastyczne przedstawiające te fascynujące zwierzęta. Na holu przedszkola została zainstalowana dekoracja okolicznościowa, na tle której przedszkolaki chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Robiły sobie również zdjęcia w pamiątkowej fotobudce.

Po raz kolejny okazało się że można połączyć zainteresowania naszych pociech z nauką i zabawą.